LIFESTYLE Moda

Wielkanoc za mniej niż 500 zł, czyli świąteczne wydatki internautów

Wielkanoc za mniej niż 500 zł, czyli świąteczne wydatki internautów
Wielkanoc, choć mniej kosztowna niż Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak one obciąża w pewnym stopniu nasz domowy budżet. Czy przygotowujemy się wcześniej na ten wydatek odkładając odpowiednią sumę pieniędzy? A może decydujemy się na zaciągnięcie kredytu u rodziny lub w

Data publikacji: 2016-03-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielkanoc za mniej niż 500 zł, czyli świąteczne wydatki internautów
Kategoria: LIFESTYLE, Moda

Wielkanoc, choć mniej kosztowna niż Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak one obciąża w pewnym stopniu nasz domowy budżet. Czy przygotowujemy się wcześniej na ten wydatek odkładając odpowiednią sumę pieniędzy? A może decydujemy się na zaciągnięcie kredytu u rodziny lub w banku?

Wielkanoc za mniej niż 500 zł, czyli świąteczne wydatki internautów LIFESTYLE, Moda - Wielkanoc, choć mniej kosztowna niż Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak one obciąża w pewnym stopniu nasz domowy budżet. Czy przygotowujemy się wcześniej na ten wydatek odkładając odpowiednią sumę pieniędzy? A może decydujemy się na zaciągnięcie kredytu u rodziny lub w banku?

Wielkanoc, choć mniej kosztowna niż Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak one obciąża w pewnym stopniu nasz domowy budżet. Czy przygotowujemy się wcześniej na ten wydatek odkładając odpowiednią sumę pieniędzy? A może decydujemy się na zaciągnięcie kredytu u rodziny lub w banku? Na co wydajemy najwięcej? Na te oraz inne pytania związane z wielkanocnymi wydatkami odpowiada raport przygotowany przez specjalistów Okazje.info – internetowej porównywarki cen[1].

Oszczędności czy pożyczka?

Krótsza niż Święta Bożego Narodzenia, nie wymagająca od nas kupowania kosztownych prezentów bliskim i bez silnej tradycji przystrajania domu czy podwórka – być może dlatego, aż 76,8% badanych deklaruje, że wielkanocne wydatki sfinansuje z bieżących zarobków. Tylko 12% ankietowanych odkłada, aby zorganizować nadchodzące święta, a 11,2% zamierza wziąć pożyczkę (9% od rodziny lub znajomych, a 2,2% z banku).

Mniej czy więcej?

Zdecydowana większość respondentów na tegoroczne przygotowania do Wielkanocy nie planuje wydać więcej niż w roku ubiegłym (85%). 55% zamierza koszty związane z organizacją zbliżających się świąt nawet zmniejszyć, a 30% utrzymać je na tym samym poziomie. Wydać więcej niż w roku ubiegłym chce jedynie 13% badanych.

 

Na co wydamy najwięcej?

Suto zastawiony stół to znak rozpoznawczy każdych polskich świąt. Tak jest i w przypadku Wielkanocy – organizując rodzinne spotkanie z tej okazji, większość z nas najwięcej wydaje na jedzenie i napoje (54%). 17,5% badanych za najbardziej kosztowny uznała z kolei zakup alkoholu, którego obecność jest wciąż dla wielu Polaków symbolem gościnności. Planując święta część z nas sporo inwestuje także w przygotowania domu do wizyty rodziny lub znajomych – wydatek z tym związany za największy uznało 9,7% respondentów. Tylko nieco mniej, bo 9% najwyższe koszty ponosi kupując upominki dla bliskich. Dla 6,5% ankietowanych największym wydatkiem jest z kolei podróż do bliskich, a dla 3,3% zakup nowych ubrań.

A to już wiesz?  Warszawa, Paryż, Nowy Jork by Radzimir Dębski – premiera utworu „3 cities”

 

 

Ile zatem wydamy na organizację nadchodzących świąt?

Okazuje się, że organizując Wielkanoc jesteśmy raczej oszczędni. 53,1% badanych nie planuje wydać na przygotowania do niej więcej niż 500 zł. 7,8% deklaruje, że poziom wydatków poniesionych z tej okazji nie będzie wyższy niż 1000 zł, a tylko 1,7% przeznaczy na ten cel więcej niż 1000 zł.

Choć Wielkanoc to w teorii święto ważniejsze niż Boże Narodzenie, to wymaga zdecydowanie mniej przygotowań i nakładów finansowych. Nie jest również tak komercyjna i silnie wykorzystywana przez media czy galerie handlowe. Łatwiej zatem skupić się w czasie jej trwania na tym co najważniejsze, czyli bliskich i chwilach z nimi spędzonych. Pamiętajmy także, że zaoszczędzić cenne godziny pomogą nam zakupy przez Internet, które są szybsze i często również tańsze.

 

[1] Badanie przeprowadzone w marcu 2016 roku, na próbie 502 użytkowników serwisu Okazje.info.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wielkanoc za mniej niż 500 zł, czyli świąteczne wydatki internautów LIFESTYLE, Moda - Wielkanoc, choć mniej kosztowna niż Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak one obciąża w pewnym stopniu nasz domowy budżet. Czy przygotowujemy się wcześniej na ten wydatek odkładając odpowiednią sumę pieniędzy? A może decydujemy się na zaciągnięcie kredytu u rodziny lub w banku?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Moda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy