LIFESTYLE Moda

Łódź Fashion Industry Days w Sukcesji

Łódź Fashion Industry Days w Sukcesji
Data publikacji: 2017-09-25 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Łódź Fashion Industry Days w Sukcesji Kategoria: LIFESTYLE, Moda Przemysł włókienniczy. To jemu Łódź zawdzięcza swój niespotykany na

Data publikacji: 2017-09-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Łódź Fashion Industry Days w Sukcesji
Kategoria: LIFESTYLE, Moda

Łódź Fashion Industry Days w Sukcesji LIFESTYLE, Moda -

Przemysł włókienniczy. To jemu Łódź zawdzięcza swój niespotykany na skalę europejską rozwój. Chociaż przemiana ustrojowa doprowadziła do upadku tego sektora przemysłu, wiele lokalnych marek nawiązuje do korzeni „włókienniczej Łodzi”. W dniach od 27 do 29 października w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja odbędzie się Łódź Fashion Industry Days, wydarzenie, które swoją formułą nie tylko promuje młodych projektantów, którzy otrzymają szansę na swój pierwszy pokaz, ale przede wszystkim koncentruje się na monetyzacji designu.

Fashion Industry Days to wydarzenie składające się z trzech kluczowych elementów: „Runway”, czyli pokazy kolekcji znanych, ale również młodych projektantów, „Atelier” – strefa wystawienniczo-handlowa, w której można będzie nabyć autorskie projekty ubrań i dodatków oraz wydarzenia towarzyszące, na które składać się będzie cykl spotkań z projektantami, warsztaty i szkolenia.

Fashion Industry Days skierowane jest zarówno dla osób działających aktywnie w branży mody, jak i dla tych, którzy modą wyłącznie się interesują. Podczas wydarzenia oprócz wielu premierowych pokazów kolekcji uznanych projektantów odbędą się warsztaty i szkolenia z ekspertami, m.in. marka Linexim, podczas których poruszane będą tak ważne tematy jak kontraktacje, aspekty techniczne oraz promocyjne marek odzieżowych.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli znani i cenieni polscy projektanci i marki modowe, m.in. Dom Mody Skórska słynący z przywiązywania ogromnej wagi do jakości i detali, duet MMC, który tworzą absolwenci Katedry Ubioru ASP w Łodzi stawiający na prostotę i puryzm form. Swoją obecność potwierdziła skupiająca się na geometrii i wygodzie Aleksandra Kmiecik, jak również tworzący ultrakobiece kreacje Michał Starost oraz koncentrujący się na harmonii Patryk Wojciechowski.

Organizatorem wydarzenia jest Axis Consulting Sp. z o.o. Patronat honorowy nad Fashion Industry Days objęła Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień. 

A to już wiesz?  BARTEK KWIECIEŃ (ZWYCIĘZCA MASTERCHEF JUNIOR) - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Łódź Fashion Industry Days w Sukcesji LIFESTYLE, Moda -
Hashtagi: #LIFESTYLE #Moda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy