Gwiazdy LIFESTYLE

Kalendarz Campari 2016 – Kate Hudson jako kandydatka na Prezydenta

Kalendarz Campari 2016 – Kate Hudson jako kandydatka na Prezydenta
Kultowa marka włoskiego aperitifu Campari, 18 listopada zaprezentowała nową gwiazdę Kalendarza Campari 2016 – Kate

Data publikacji: 2015-12-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kalendarz Campari 2016 – Kate Hudson jako kandydatka na Prezydenta
Kategoria: LIFESTYLE, Gwiazdy

Kultowa marka włoskiego aperitifu Campari, 18 listopada zaprezentowała nową gwiazdę Kalendarza Campari 2016 – Kate Hudson.

Kalendarz Campari 2016 - Kate Hudson jako kandydatka na Prezydenta LIFESTYLE, Gwiazdy - Kultowa marka włoskiego aperitifu Campari, 18 listopada zaprezentowała nową gwiazdę Kalendarza Campari 2016 – Kate Hudson.

Piękną hollywoodzką aktorkę będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach: słodkiej i gorzkiej. W Kalendarzu Campari Kate wciela się w dwie kandydatki rywalizujące ze sobą w Słodko-Gorzkiej kampanii prezydenckiej. 

Motyw przewodni Słodko-Gorzkiej Kampanii Kalendarza Campari 2016 jest wieloaspektowy.
Z jednej strony jest inspirowany wyborami prezydenckimi, a z drugiej ma na celu zaakcentowanie rosnącej popularności gorzkiego smaku w świecie miksologii alkoholi i jedzenia. Warto także podkreślić, że elementy kampanii odzwierciedlają sam unikalny słodko-gorzki smak Campari.

Kate Hudson w jednej roli występuje jako Słodka kandydatka, która uwodzi uśmiechem, a w drugim wcieleniu intryguje jako kobieta pewna siebie i swoich zasad. Sama komentuje swój udział w sesji zdjęciowej słowami: Jestem zaszczycona zaproszeniem do wzięcia udziału w tworzeniu Kalendarza Campari 2016. W tej edycji, motywem przewodnim są zbliżające się wybory, co stanowi idealną metaforę dla wyboru spośród wielu smaków Campari.

Tegoroczna 17. edycja Kalendarza Campari, Słodko-Gorzka Kampania, inspirowana ikonografią
i mechanizmem wyborów, ma na celu pokazanie, że każda historia, osoba czy produkt zawsze ma dwie strony. Tak jest właśnie w przypadku Campari. Unikalną cechą najnowszej edycji kalendarza jest celebrowanie i personifikacja złożoności smaków Campari – mówi Bob Kunze-Concewitz, Chief Executive Office Gruppo Campari.

Kalendarz Campari 2016 powstał dzięki współpracy dwóch wyjątkowych osób: amerykańskiej aktorki Kate Hudson i uznanego fotografa mody – Michelangelo Di Battista.  Wyrazisty i specyficzny styl fotografowania tego artysty sprawia, że potrafi on uchwycić w swoich pracach tajemniczą i zmysłową aurę roztaczaną otografowanych przez niego osoby – styl ten jest mocno zaakcentowany w najnowszej edycji Kalendarza Campari.

A to już wiesz?  W Porcie Łódź ruszyły letnie wyprzedaże

Co wyróżnia wyjątkowe kalendarze Campari? Przede wszystkim ich wyrafinowanie i przenikająca namiętność. Kalendarze Campari są wielkim wydarzeniem w świecie mody. Co roku zapraszana jest do udziału w sesji fotograficznej inna gwiazda ze świata rozrywki, mody czy też filmu. Dzięki współpracy z fotografami z całego świata tworzone są zdjęcia, podkreślające istotę marki: namiętność, charyzmatyczność, intrygę i przede wszystkim nowoczesność. Kalendarz ma na celu inspirować do świeżego spojrzenia na ponadczasowość świata Campari. Dzięki sugestywnym zdjęciom pozwala miłośnikom marki zakochać się w niej na nowo.

***

Apperitivo

Włosi znani są ze swej pomysłowości w tworzeniu dobrych praktyk i nowych trendów. Jedną z takich tradycji jest aperitivo, zwyczaj, który zdążył już na stałe zadomowić się we włoskiej kulturze. Samo słowo bierze się od łacińskiego słowa `aperire`, które oznacza po prostu „otwierać”. Chodzi tutaj o pobudzenie naszego układu trawiennego, apetytu przed kolacją w bardzo prosty sposób – za pomocą lekkiego napoju alkoholowego lub bezalkoholowego i zjedzeniu przekąski. Dzisiaj aperitivo to coś więcej – to kwintesencja włoskiego stylu życia. To pora, w której włosi udają się do barów, gdzie toczy się całe życie społeczne i kulturalne. To dla nich doskonała okazja na to, żeby spotkać się ze znajomymi, porozmawiać i posłuchać dobrej muzyki. To czas, kiedy w zatłoczonych barach jest gwarno, a dookoła unosi się zapach świeżo przyrządzonego jedzenia. To właśnie jeden z kluczowych elementów aperitivo – jedzenie.

Wszystko zaczęło się w 1860 roku w miejscowości Novara, gdzie Gaspare Campari  stworzył nowy alkohol, który wyróżniał się spośród dostępnych do tej pory, a który w późniejszym czasie nazwano nazwiskiem twórcy. Ten trunek na przestrzeni lat stał się symbolem włoskości oraz samego aperitivo. Dzisiaj ciężko byłoby sobie wyobrazić spędzanie tej pory dnia w gronie przyjaciół, jedzenia i dobrej muzyki bez chociażby jednego drinka na bazie Campari. Patrząc przez pryzmat napojów mieszanych, spożywanych we Włoszech na pewno trzeba wyróżnić Campari Soda – pierwszy na świecie napój RTD, wypuszczony na rynek w 1932 roku. Jest to połączenie Campari z silnie gazowaną wodą sodową. Wiele ludzi sięga również po Campari Spritz, czyli połączenie legendarnego, włoskiego trunku jakim jest Campari z dodatkiem Prosecco oraz wody gazowanej. Jednym z najpopularniejszych włoskich koktajli jest Americano, które jest bardzo orzeźwiającym połączeniem Campari, czerwonego, słodkiego wermutu oraz wody gazowanej. Kwintesencją włoskich napoi mieszanych pozostaje jednak Negroni – koktajl rozpoznawany na całym świecie i mocno kojarzący się z półwyspem Apenińskim. To połączenie w równych częściach Campari, czerwonego, słodkiego wermutu oraz ginu swoją nazwę uzyskało na cześć pomysłodawcy, którym był Hrabia Camillo Negroni. Sam koktajl powstał w 1919 roku w jednym z florenckich barów – Caffe Casoni. Dzisiaj Negroni to jeden z najpopularniejszych i najczęściej modyfikowanych koktajli na świecie. Każda z tych zmian niesie ze sobą coś nowego i twórczego. Bawić się możemy nie tylko proporcjami, ale również składnikami, pamiętając o jednym – bez Campari ten koktajl to już nie jest Negroni ani żadna jego modyfikacja, tylko zwykły koktajl. Campari jest składnikiem na stałe zakorzenionym w tym napoju mieszanym, gdyż to właśnie ten trunek nadaje mu ten specyficzny charakter.

A to już wiesz?  „Zakłady pracy” na ratunek czytelnictwu w Polsce

Kate Hudson podbiła serca krytyków i fanów kinematografii rolą w filmie „U progu sławy”, za którą została nagrodzona Złotym Globem i Nominacją Akademii Filmowej w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. Jej dorobek aktorski obejmuje wiele filmów, np. „Jak stracić chłopaka w 10 dni”, „Ja, ty i on”, „Nie wszystko złoto, co się świeci”, „Ślubne wojny”, „Nine – Dziewięć”. Przyszłe projekty filmowe, w które zaangażowała się Kate Hudson to film Barry Levinson’a „Rock the Kasbah”, w którym zagra obok takich aktorów, jak Bill Murray, Bruce Willis i Zooey Deschanel; animowany film Wytwórni DreamWorks „Kung Fu Panda3”, „Deepwater Horizon” z Markiem Wahlbergiem oraz film Garry Marshall’a w gwiazdorskiej obsadzie – „Mother’s Day”.  

Kate podąża śladem poprzednich bohaterek Kalendarza Campari, którymi między innymi były stylowa i pełna pasji aktorka Salma Hayek, Eva Mendes, Jessica Alba,  Milla Jovovich, Penelope Cruz, Uma Thurman i Eva Green. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kalendarz Campari 2016 - Kate Hudson jako kandydatka na Prezydenta LIFESTYLE, Gwiazdy - Kultowa marka włoskiego aperitifu Campari, 18 listopada zaprezentowała nową gwiazdę Kalendarza Campari 2016 – Kate Hudson.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Gwiazdy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy