LIFESTYLE Moda

Bo liczy się detal – jak powinien być uszyty dobry płaszcz?

Bo liczy się detal – jak powinien być uszyty dobry płaszcz?
Dobry płaszcz powinien być ciepły i służyć nam przez lata. Bardzo ważne jest również to, aby dobrze się układał. Zdarza się, że gdy mierzymy okrycie w naszym rozmiarze, okazuje się, że nie leży ono na nas najlepiej. Jak zatem rozpoznać dobrze skrojony

Data publikacji: 2017-01-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bo liczy się detal – jak powinien być uszyty dobry płaszcz?
Kategoria: LIFESTYLE, Moda

Dobry płaszcz powinien być ciepły i służyć nam przez lata. Bardzo ważne jest również to, aby dobrze się układał. Zdarza się, że gdy mierzymy okrycie w naszym rozmiarze, okazuje się, że nie leży ono na nas najlepiej. Jak zatem rozpoznać dobrze skrojony płaszcz?

Bo liczy się detal – jak powinien być uszyty dobry płaszcz? LIFESTYLE, Moda - Dobry płaszcz powinien być ciepły i służyć nam przez lata. Bardzo ważne jest również to, aby dobrze się układał. Zdarza się, że gdy mierzymy okrycie w naszym rozmiarze, okazuje się, że nie leży ono na nas najlepiej. Jak zatem rozpoznać dobrze skrojony płaszcz?

Detal ponad wszystko

Kupując płaszcz, nigdy nie zapominajmy o przyjrzeniu się detalom. Wbrew pozorom, szczegóły takie jak wykończenie dekoltu, rodzaj kieszeni czy obecność pagonów posiadają ogromny wpływ na całość. Oglądając okrycie, zwróć uwagę na to czy przeszycie jest solidne, a poszczególne nitki nie odchodzą od materiału. Sprawdź także jakość podszewki i jej połączenia z materiałem wierzchnim. Pamiętaj też, by zobaczyć czy guziki lub zamek zostały przyszyte mocno i na odpowiedniej wysokości.

Kwestia fasonu

Wybierając okrycie zwróćmy uwagę na to, czy pasuje ono do naszej sylwetki. Panie z dużym biustem powinny unikać kieszeni na wysokości klatki piersiowej oraz kołnierzy z bardzo szerokimi klapami. Wąską talię warto podkreślić modelem z wcięciem w talii lub paskiem. W przypadku szerokich bioder dobrze zrównoważyć sylwetkę i wybrać płaszcz z fantazyjnym kołnierzem, który optycznie powiększy biust. Panie o figurze jabłka powinny postawić z kolei na obszerne okrycia typu oversize lub peleryny. Przy tym rodzaju sylwetki sprawdzi się także płaszcz zapinany na jeden guzik.

Kilka ważnych zasad

Przymierzając okrycie, sprawdźmy dokładnie, w jaki sposób układa się materiał. Jeśli marszczy się na ramionach lub plecach, klapy rozchodzą się po zapięciu, a kołnierz odstaje, zrezygnujmy z zakupu – nawet jeśli wydaje się nam on najpiękniejszy na świecie. Pamiętajmy też, że wiele zależy od samej tkaniny. Sztywny materiał sprawdzi się jedynie u Pań o nienagannej sylwetce, albowiem może dodać nam kilka centymetrów. Lepiej wybrać płaszcz wykonany z miękkiego materiału, który będzie układał się na nas z większą swobodą. Idealne okrycie nie może krępować naszych ruchów. Musi być za to ciepłe, wygodne
i oczywiście eleganckie.

A to już wiesz?  Kamień dobrych relacji

Odzież marki SETA jest dostępna m.in. w serwisie Mostrami.pl, w Warszawie w showroomie w Galerii Saskiej (ul. Zwycięzców 28), w Gavel Pop-UpStore w CH Atrium Promenada (ul. Ostrobramska 75c) , a także w Krakowie w Pasażu 13 (Rynek Główny 13).

Dodatkowe informacje

SETA to luksusowa polska marka przeznaczona dla pewnych siebie, eleganckich kobiet. Projekty marki są współczesną odpowiedzią na klasyczną, ponadczasową damską odzież. Firma proponuje płaszcze, spódnice, marynarki, spodnie i koszule wykonane z najwyższej jakości tkanin, z dbałością o precyzję i detale. Ubrania SETA to wysokiej klasy odzież, która z pewnością spodoba się kobietom ceniącym klasykę, ale również świadomym panujących obecnie trendów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bo liczy się detal – jak powinien być uszyty dobry płaszcz? LIFESTYLE, Moda - Dobry płaszcz powinien być ciepły i służyć nam przez lata. Bardzo ważne jest również to, aby dobrze się układał. Zdarza się, że gdy mierzymy okrycie w naszym rozmiarze, okazuje się, że nie leży ono na nas najlepiej. Jak zatem rozpoznać dobrze skrojony płaszcz?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Moda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy